Нов-и Выпускники говорят
vypuskniki-govoryat

Поделиться:

Віра Гладій про те, як став у нагоді курс з оподаткування в Україні

2020-07-02 2107

Слухачі першого потоку онлайн-курсу “Практика оподаткування України” завершили своє навчання. На курс покладалося багато сподівань, адже цьогорічні зміни в податковому законодавстві дещо ускладнили роботу бухгалтерам, фінансовим спеціалістам та власне підприємцям. Його програма спрямована на докладне і повне розкриття найактуальніших питань з національного оподаткування з урахуванням змін в законодавстві, щоб у слухачів не залишалось прогалин у знаннях та щоб вони почувалися впевнено, виконуючи свої посадові обов’язки.
Чи став у нагоді новий курс та чи повністю задовольнив потреби спеціалістів, ми вирішили поцікавитись у однієї зі слухачок Фінансової академії “Актив” — фінансового директора Віри Володимирівни.

Посада: фінансовий директор

Закінчила курс: Практика налогообложения Украины

— Віро Володимирівно, як ви дізнались про курс “Практика оподаткування України”? Що вас підштовхнуло розпочати навчання?

Я кожного року намагаюсь дізнаватись щось нове та й згадати призабуте.
Шукаючи вебінари з оподаткування в Україні, натрапила на вебінар про найцікавіші зміни в податковому законодавстві від академії, який проводили в рамках нового онлайн-курсу. Поспілкувавшись з менеджерами, зрозуміла, що сам курс буде не менш цікавим не тільки для бухгалтерів, а й для фінансистів та керівників.

— Як ви вважаєте, чи потрібна українським спеціалістам актуальна сертифікація з оподаткування? Чому так? Або чому ні?

Так, я вважаю, що потрібна однозначно. По-перше, це підвищення самооцінки та впевненість; по-друге, це зовсім інша категорія пропозицій на ринку праці.

Я пройшла спеціалізовані курси та отримала диплом IFA внутрішній аудит та міжнародні стандарти. За моїми плечима 10 років стажу головного бухгалтера та 5 років на посаді фінансового директора. Все це добра практика, але лише її недостатньо для того, щоб зараз впевнено почувати себе в професії. Україна готується до використання європейських стандартів, тому треба мати актуальну професійну сертифікацію, щоб наблизитись до них або відповідати їм.

— Чи виправдались Ваші очікування після прослуховування курсу? Чи залишились питання?

Так очікування виповнились на 100 %. Питання були задані лектору — його підтримка впродовж курсу не залишала прогалин у знаннях. Незрозумілі моменти ми одразу ж розглядали разом.

— Чи використовуєте отримані знання в роботі? Розкажіть більш докладно, чи полегшили вони вашу повсякденну професійну діяльність?

Оскільки, я працюю фінансовим директором корпорації, яка обслуговує більше 10-ти підприємств на різній системі оподаткування, з різними напрямками, знання, звичайно, знадобились.

Серед вивченого: внесення корективу в облікову політику, щодо створення резервів. Наприклад хто може, а хто зобов’язаний створювати резерв відпусток. Які права платників при проведенні перевірок податковим органом; зокрема надання представникам перевірки для користування, телефон, комп’ютер тощо. Всі ці питання здаються дріб’язковими, допоки з ними не стикаєшся сам-на-сам і добре, якщо курс пройдено і знаєш, як правильно виконувати свої обов’язки і працювати з перевіркою.

— Які пункти податкового законодавства виявились для вас найскладнішими для вивчення на курсі? Які вдалося швидко засвоїти?

Не можу сказати, що щось давалось складніше чи простіше для вивчення. Є багато норм кодексу, які я просто не використовую в діяльності наших підприємств, а саме: сільськогосподарські підприємства, трансфертне ціноутворення, реалізація підакцизних товарів тощо.

Оскільки дуже часто після перевірок підприємств, яким надає послуги наша корпорація, рішення доводиться оскаржувати в суді, я доволі часто перечитую Податковий кодекс та інше законодавство. Це необхідно для безпосередньої роботи, бо саме я складаю всі скарги та заперечення, позовні заяви та виїжджаю на всі судові процеси — суддя теж не бухгалтер, тому доводиться їздити самій. В штаті нашої корпорації є юрист, але податкове законодавство та бухгалтерський облік добре дається тим, хто постійно з ним працює.

— Як ви вважаєте, чи потрібні бухгалтерам курси такого типу як “Практика оподаткування України?”. Чи можна обійтися без них? Як вивчення таких курсів може вплинути на професійну діяльність та ріст?

Кожен, хто рухається вперед, повинен навчатись і крапка. Оскільки рух — це життя, кожен бухгалтер для досягнення професійного зростання повинен вільно володіти азами як бухгалтерського, так і податкового обліку.

— Чи потрібні взагалі сучасному бухгалтеру курси такого типу? Що б іще могло полегшити їх роботу?

Думаю, кожному бухгалтеру потрібні такого роду курси, щоб стати сучасним спеціалістом. Одне велике побажання — для проходження екзамену потрібно надати право вибору, щоб екзаменаційні питання, тести та задачі курсу були доступні російською і українською мовами.

Бажаю всім працівникам Академії успіху!

Запишитесь на курс “ДипИФР.Гарантия”, чтобы также стать специалистом по МСФО и успешно сдать экзамен АССА ДипИФР-рус с первого раза!
Оцените материал

Поделиться:

Наши проекты

Добро пожаловать!

Куда хотите войти:

В систему дистанционного
обучения

Войти

В личный кабинет пользователя
вебинаров

Войти

Рады приветствовать на нашем сайте!

У нас есть два полезных портала для повышения квалификации!
Скажите, что именно вас интересует?

Курсы повышения
квалификации

Зарегистрироваться

Вебинары об изменениях
в законодательстве

Зарегистрироваться