Автор:

головний редактор блогу Фінансової Академії Актив, креатор email-розсилок

11 інструментів зі штучним інтелектом та без, які допоможуть швидше знайти роботу

2023-05-17
124

Пошук роботи – доволі стресовий період, який складається з кількох етапів. Один з перших – це підготовка резюме та супровідних листів. Якщо описувати свої навички та професійний досвід доволі просто, то хвалити себе та «продавати» власну кандидатуру роботодавцю за допомогою слів вдається далеко не всім. Тут на допомогу приходить штучний інтелект. Його послугами вже користуються люди з багатьох сфер, тож чому не скористатись ним для пошуку роботи? Одинадцять таких сервісів ми зібрали у цьому матеріалі, щоб спростити та полегшити хоча б одну сходинку у такому непростому завданні.

Що таке штучний інтелект та що він робить для пошуку роботи

Штучний інтелект – це галузь науки, що вивчає розробку комп'ютерних систем, які здатні аналізувати, розуміти та приймати рішення, як людина. Використовуючи алгоритми, машинне навчання та нейромережі, штучний інтелект може виконувати завдання, які вимагають високого рівня обробки інформації, розв'язувати складні проблеми та навіть наближатися до творчого мислення. Ця технологія застосовується в різних галузях, включаючи медицину, автомобілебудування, фінанси та багато інших, допомагаючи поліпшити ефективність і якість життя людей.

Штучний інтелект може бути корисним інструментом для пошуку роботи в різних аспектах. Одним з них є розвиток платформ і додатків, які використовують алгоритми машинного навчання для аналізування та зіставлення резюме кандидатів з вимогами роботодавців, допомагаючи звузити вибірку вакансій та пропонувати найбільш відповідні пропозиції. Такі системи також можуть надавати поради з покращення резюме та рекомендації щодо розвитку навичок для підвищення шансів на успіх.

Крім того, штучний інтелект може допомагати у розпізнаванні та аналізі ключових слів у вакансіях та резюме, що дозволяє швидко і точно знаходити релевантну інформацію. Використовуючи нейромережі, системи штучного інтелекту можуть автоматично категоризувати вакансії за сферами діяльності, розпізнавати ключові вимоги та пропонувати найбільш відповідні варіанти роботи для кандидатів.

Скласти чи покращити резюме за допомогою штучного інтелекту

Резюме – це документ, який не оновлюється роками, потребує покращень та доповнень. Найпростіший варіант підсилити його – поглянути на приклади колег. Найкращий варіант – поглянути на приклади колег, обрати гарний шаблон та створити резюме з підказками та порадами від штучного інтелекту, який спеціалізується на цьому.

Resume Worded. Платформа, яка працює на основі штучного інтелекту та досвіду рекрутерів. Надає індивідуальний відгук стосовно резюме та профілю LinkedIn. Має пробний безкоштовний доступ та платний доступ вартістю від 49$ на місяць.

Можливості:

  • миттєва оцінка резюме експертом

  • адаптація готового резюме до конкретної вакансії

  • персоналізований відгук на профіль в LinkedIn з підказками щодо його покращення

Приклад відгуку на профіль в LinkedIn від Resume Worded

 VistaCreate. Онлайн-платформа для створення та обробки зображень. Містить шаблони для резюме та безліч інструментів для графічного дизайну. Доступні платні та безкоштовні плани підписки. Безкоштовний план дає 10 Гб пам’яті для завантаження власних проєктів і його вистачить для індивідуального використання.

Canva. Аналог VistaCreate та сервіс для обробки та створення зображень. Містить інструменти для оформлення зображень будь-якого типу і шаблони. Серед шаблонів є десятки резюме, а також інтуїтивно зрозумілий конструктор резюме, який допоможе подати професійний досвід у найкращому вигляді. Є безкоштовний доступ до сервісу та платний.

Resume.com. Безкоштовний сервіс-конструктор для створення резюме. Допомагає створити резюме з нуля, а також використати готові шаблони. Містить підказки, як створити резюме. Ще в ньому доступний цілий розділ із конструктором супровідних листів, шаблонами та рекомендаціями щодо того, як краще ці листи писати. Додаткова зручність – дає можливість експортувати дані з Facebook та LinkedIn (якщо важко переносити дані, вивантажені з профілю із LinkedIn у вигляді PDF-файлу). Крім того, сервіс містить розділ з рекомендаціями з побудови та розвитку кар’єри.

Resume Companion. Сервіс, який дозволяє створювати нові резюме в конструкторі. Ще в ньому можна завантажувати готові резюме і редагувати їх як завгодно – всі елементи перетворяться на деталі конструктора і будуть доступні для редагування. Готові файли можна експортувати у формат PDF чи Word.

CakeResume. Сервіс у якому доступні понад 50 професійних шаблонів та форматів резюме за різними сферами. Він поставить декілька питань стосовно сфери компетенції та бажаної роботи, а на основі відповідей допоможе відредагувати резюме.

В редакторі також можна сконструювати резюме з нуля, доповнити його слайдами, відео, зображенням чи портфоліо. Сайт використовує адаптивний дизайн, тому резюме, створене на ньому, буде однаково добре відкриватись на комп'ютері, планшеті чи смартфоні.

Написати мотиваційний лист за допомогою штучного інтелекту

Вимога додати мотиваційний лист до резюме у вакансії часто заганяє пошукачів у ступор. Далеко не кожен спеціаліст вміє розповідати про себе та хвалити, а якщо цю розповідь треба адаптувати до конкретної вакансії – справи кепські. Але ситуація виправна, якщо скористатись допомогою відповідних сервісів. Рекомендуємо вдаватись до цього трюку лише для тренування, щоб у майбутньому навичка самопрезентації не залежала від різних сервісів та штучних інтелектів.

LinkedIn. Власники преміумпідписки в LinkedIn отримали доступ до нової функції у соцмережі – штучний інтелект створюватиме короткі повідомлення, схожі на супровідні листи, які кандидати зможуть надсилати рекрутерам та HR-менеджерам.

Поряд із кожною вакансією на сторінці вакансій стоятиме кнопка «Дозволити штучному інтелекту написати повідомлення команді найму». Текст буде створено автоматично на основі даних профілю кандидата, рекрутера та компанії. В LinkedIn зазначають, що текст варто перевіряти та редагувати.

Kickresume. Генератор супровідних листів, який працює на базі штучного інтелекту. Допоможе створити резюме у конструкторі з візуально досконалим виглядом та переконливим наповненням. Також тут можна написати супровідний лист самостійно та скористатись допомогою штучного інтелекту. Доступні гарні шаблони для оформлення за сферами діяльності. Ще можна надихатись ідеями з 90 прикладів супровідних листів від справжніх спеціалістів, які працюють у всесвітньо відомих корпораціях та компаніях.

Сервіс доступний за платною та безкоштовною підпискою. У безкоштовному тарифі є по 4 базових шаблони резюме та супровідних листи, 20 000 попередньо написаних фраз, базовий шаблон сайту, 1500 прикладів резюме та необмежена кількість завантажень.

Сover Letter AI. Односторінковий сайт, на якому треба залишити свою пошту, завантажити резюме, вказати компанію на вакансію якої подаєтесь, вписати обов’язки, які виконували та навички, якими володієте. У відповідь отримаєте супровідний лист на основі резюме.

Підготуватись до співбесіди за допомогою штучного інтелекту

Коли резюме разом із супровідним листом спрацюють, настає новий етап пошуку роботи – проходження співбесід. Щоб справити гарне враження та підтримати імідж професіонала, до них також варто ретельно готуватись. Штучний інтелект і тренажери, створені з його використанням – кращі помічники у цій справі.

 Interview Warmup. Сайт-тренажер від Google, який дозволяє потренуватись відповідати на типові питання інтерв’юера голосом через мікрофон. Він призначений для спеціалістів із діджитал-сфери та онлайн-торгівлі, але містить і категорію загальних питань. Дозволяє записувати аудіовідповіді, дає текстову версію відповідей для їх аналізу та вдосконалення.

А ще містить поради для проходження співбесіди.

InterviewGPT AI. Сайт, який містить тренажер зі штучним інтелектом. У ньому достатньо вписати ім’я, назву посади на яку претендуєте, назву компанії, де відкрита вакансія та тип співбесіди – технічна чи культурна. Після цього відкриється чат із привітанням від співрозмовника та питанням, яке треба вписувати нижче, щоб відповісти. Цей сайт імітує співбесіду та допомагає підготуватись до розмови з наймачем.

Хочете, щоб робота шукала вас сама? Заведіть звичку періодично вивчати нове! Оберіть онлайн-курс, який перетворить вас на найбільш бажаного та високооплачуваного кандидата зі сфери фінансів!

Рекомендуємо пройти:

Тест по финансовому анализу

Тест по финансовому анализу