Нов-и Карьера
career

Поделиться:

чому українському бухгалтеру варто опанувати польський бухоблік

3 причини, чому українському бухгалтеру варто опанувати польський бухоблік

2022-05-27 497

З нагоди Дня Конституції Польщі президент Анджей Дуда у своїй промові виголосив слова про те, що в майбутньому між Польщею та Україною не буде кордону. Він говорив також про відбудову спільного щастя, зміцнення спільних сил для захисту від загроз та небезпек. Ці слова, швидше за все, виступали гарною метафорою до свята, адже втілення їх у життя має дещо фантастичний вигляд і вимагатиме багатьох років роботи на всіх фронтах. Але через деякий час нашу країну приймуть у Європейський союз і промова Дуди частково втілиться в життя. Національний бізнес буде рости і розвиватись і вимагатиме нових знань та вмінь від своїх працівників, насамперед від фінансових спеціалістів. Тож як ці зміни відіб'ються на роботі бухгалтерів в Україні? Що станеться із бухгалтерами, які повернуться з Польщі з новим досвідом? Скільки вакансій відкрито для українських бухгалтерів у Польщі? Відповіді та прогнози у цій статті.

Вакансії для українських бухгалтерів у Польщі

На сайті європейської комісії можна знайти правила працевлаштування в країнах ЄС. Трохи більше інформації про пошук роботи даємо в статті «Де та як фінансовому спеціалісту знайти роботу за кордоном».

За даними польського сайту з пошуку роботи, на 24 травня 2022 року для українських бухгалтерів були доступні 834 вакансії в гібридному, віддаленому чи офлайн-форматах роботи.

Зазвичай польські роботодавці не вказують розмір заробітної плати в описі вакансій, а обговорюють її із кандидатами вже на співбесіді. Наш тьютор та польський резидент Наталія Хоцька повідомила, що заробітна плата бухгалтера-початківця у Польщі починається від 1000 €. Більші суми залежать від досвіду, кваліфікації, індивідуальних вмінь, здатності домовлятись та амбіцій спеціаліста.

Хто опинився у Польщі через війну чи за власним бажанням і хоче продовжити працювати бухгалтером, має всі шанси на успіх. Для цього треба знати польську мову, хоча б на початковому рівні. Та насамперед треба зуміти вдало влаштуватись.

Наталія Хоцька говорить про те, що український бухгалтер завжди знайде роботу в Польщі і навіть зможе впевнено конкурувати із вчорашніми випускниками польських університетів завдяки наявному професійному досвіду.

Про всі деталі та нюанси пошуку роботи та самої роботи в одній з найбільш дружніх до нас країн Європи Наталія розповідала на своєму безкоштовному вебінарі  «Український бухгалтер в Польщі: особливості працевлаштування вітчизняних спеціалістів». Його запис доступний до перегляду після швидкої реєстрації.

3 причини опанувати польський бухоблік

Конкуренція на ринку праці. Повернення спеціалістів з Європи, які продовжували працювати там за фахом, створить для фахівців, котрі не виїжджали з країни, певну конкуренцію. Певна частина роботодавців давно має попит на бухгалтерів та інших фінансових спеціалістів, які володіють іноземними мовами і досвідом роботі із закордонними компаніями. Після перемоги кількість таких кандидатів дещо зросте. Щоб скласти їм гідну конкуренцію варто не гаяти час та запасатись прикладними затребуваними знаннями та навичками і підтверджувати їх дипломами та сертифікатами.

За даними Work.ua, середня заробітна плата українського бухгалтера — 15 000 гривень. Максимальна цифра становить 25 000 гривень. На момент написання статті на сайті були актуальні 686 вакансій. З них лише 4 вакансії із більшою за середню сумою зарплатні. Але, щоб отримувати її, кандидати мають володіти іноземною мовою, мати в своєму резюме міжнародні сертифікати або гарний досвід роботи.

Ширші кар’єрні перспективи. Наші випускники вже котрий рік демонструють, що жага до знань разом із професійним досвідом здатні відкривати кордони та допомагати розвивати кар’єру в будь-якій точці світу. Наприклад, головний бухгалтер Оксана Іванова мріяла про переїзд до Польщі, але непокоїлась через працевлаштування в новій країні. Вона хотіла продовжувати роботу за спеціальністю і не погоджувалась «йти на пониження». Так Оксана натрапила спочатку на безкоштовний вебінар про бухоблік у Польщі, а тоді придбала і пройшла курс за такою ж темою у нашій академії і майже одразу після навчання переїхала. Їй знадобилось пройти всього три співбесіди, щоб обрати найцікавішу посаду та розпочати роботу в Польщі.

Співзасновник одеської консалтингової компанії Тетяна Мірякрі вирішила виводити свою компанію на європейський ринок. Любов до польської мови та вивчення курсу з бухобліку та оподаткування у Польщі підштовхнули її до відкриття biura rachunkowego. Вона не лише отримала теоретичні та практичні знання з теми, а й повірила у власні сили.

Де б не знаходився фахівець зараз — формат дистанційної роботи вже добре закріпився серед роботодавців. Єдиним обмеженням для самих кандидатів лишається їхня кваліфікація та актуальні знання і вміння.

Зміцнення зв’язків між Україною та Польщею. Наш тьютор Наталія Хоцька говорить, що за тіснішої співпраці України та Польщі відкриватиметься більша кількість бухгалтерських аутсорсингових компаній. Такі компанії вестимуть польські підприємства, як зараз у Польщі подібні компанії займаються консалтингом та звітністю для європейських країн.

Нас вже давно знають як країну з гарними IT-фахівцями, завдяки їхнім навчикам, сумлінній роботі та помірному ціннику. Професійність та кваліфікація українських бухгалтерів з легкістю може здобути подібну славу. Пора збирати та накопичувати всі можливі ресурси, щоб відродити та зміцнити економіку нашої держави та ще гучніше заявити про неї на міжнародних ринках.

Додайте у свій професійний арсенал знання та навички спеціаліста з бухобліку європейської країни на курсі «Бухгалтерський облік в Польщі для українських спеціалістів»!
Оцените материал

Поделиться:

Наши проекты

Добро пожаловать!

Куда хотите войти:

В систему дистанционного
обучения

Войти

В личный кабинет пользователя
вебинаров

Войти

Рады приветствовать на нашем сайте!

У нас есть два полезных портала для повышения квалификации!
Скажите, что именно вас интересует?

Курсы повышения
квалификации

Зарегистрироваться

Вебинары об изменениях
в законодательстве

Зарегистрироваться